HÍR-KÖZLŐ  > <  HÍRÖZÖN

MI TÖRTÉNT ISKOLÁNKBAN SZEPTEMBERBEN, OKTÓBERBEN

TERVEZETT PROGRAMOK NOVEMBERBEN, DECEMBERBEN

 

           3. évfolyam 1. szám

  2009/2010. tanév

 

 

A nyári szünet sok pihenés után „végre” véget ért!

Reméljük már mindenki nagyon várta az új tanévet!

Az eltelt két hónapban már belerázódtunk a tanév rendjébe, sok új ismeretet tanultunk és tanulunk meg ebben a tanévben is.

JÓ TANULÁST KÍVÁNUNK!

 

Szeptember 1-jén 3 első osztály indult iskolánkban.

Sok szeretettel fogadtuk a kis elsősöket.

Sok sikert kívánunk nekik!

 

 

MEGVALÓSULT PROGRAMJAINK,

ESEMÉNYEK:

 

v        Szeptember 17-18-án nagy konténeres papírgyűjtés volt a központi épületnél. A gyűjtött papírért kapott pénz 80 %-át megkapták az osztályok a gyűjtés arányában, 20 %-át az a Családi és egészségnapi rendezvényre fordítjuk. Köszönjük a szülőknek és a gyerekeknek, hogy 22300 kg papírt gyűjtöttek.

v        Szeptember 21-én megemlékeztünk Széchenyi István születésének 218. évfordulójáról.

v        Szeptember 26-án szüreti kupán vettek részt sportolóink. A Városi Néptánc Gálán felléptek kis néptáncosaink.

v        Szeptember 30-án került sor a Könyvmoly-Galaxis 1. fordulójának keretében az Olvasási versenyre.

v        Táncbemutatók, harcművészeti bemutatók színesítették az óraközi szüneteket, melyek során a gyerekek megismerhettek különféle tánc, sport és egyéb tanfolyamra való jelentkezési lehetőségeket.

v        Megemlékeztünk az Aradi Vértanukról.

v        Október hónapban Táncosaink felléptek az Idősek Otthonában és az Eszterlánc Óvoda Tagóvodájában.

v        Október 17-én szombaton Nyitott tornaterem akció volt, melyen a sportolni szerető felnőttek és gyerekek focizhattak és lábtengózhattak iskolánkban

v        Október 14-én kis néptáncosaink felléptek az Idősek Otthonában.

v        Október 15-én a 2. c osztály kis néptáncosai hangulatos műsorral szórakoztatták az Eszterlánc Óvoda Tagóvodájának kis óvodásait a szüreti mulatságon.

 

 

Teljes méretű kép megtekintése

 

Ünnepi műsor keretében emlékezünk meg az 1956-os Forradalomról.

 

 

@       Kérjük, hogy kísérjék figyelemmel honlapunkat – www.alag.hu – ahol naprakész információkat találnak a tanévről.

 

 

 

ISKOLÁNK MOBILTELEFONSZÁMAI:

Posta utca: 06-30-862-45-78

Károlyi utca: 06-30-862-45-79

 

 

 

 

 

 

CSALÁDI NAP

 

NOVEMBER 7. SZOMBAT 10.00 – 14.00 ÓRÁIG

 

MINDENKIT SZERETETTEL VÁRUNK!

 

TERVEZETT PROGRAMOK:

 

* SZŰRŐVIZSGÁLATOK,

* JÁTÉKOK,

* TÖBBFÉLE SPORTOLÁSI LEHETŐSÉG,,          

* SALÁTAKÉSZÍTÉS, * KÓSTOLÓK,

* KÉZMŰVES FOGLALKOZÁSOK,          

* RUHA-, ÉS JÁTÉKVÁSÁR, * BOLHAPIAC

 

(A RUHÁKAT, MEGUNT DÍSZ-, ÉS HASZNÁLATI TÁRGYAKAT, JÁTÉKOKAT FOLYAMATOSAN LEHET HOZNI A KÁROLYI UTCAI ÉPÜLETBE. A TANÍTÓKNÁL, ÜGYELETESEKNÉL LEHET LEADNI.)

 

 

 

 

 

Sítáborok:

 

 Franciaország (Orcieres) 2010. január 23 – 30.

Szervező tanár: Ibrányi Márta,

Szlovákia (Donovaly) 2010. január 31 – február 6.

Szervező tanár: Kovács István

 

További információt a szervező tanároktól kaphatnak.

 

 

 

 

         FIGYELEM!!!    

VÁLTOZÁS AZ EBÉDBEFIZETÉS MÓDJÁBAN:

Ebben a tanévben a szülők a kihirdetett időpontokban az iskola központi épületében fizethetik be a gyerekek étkezését.

Akik átutalással szeretnék rendezni a befizetést, azok az iskola gazdasági ügyintézőjétől kaphatnak azonosító számot és a bankszámla-számot, melyre az összeget átutalhatják.

A 2009. évi befizetési időpontok az iskola hirdetőhelyein és az iskola honlapján is megtalálhatók.

 

 

 

KEDVES SZÍNHÁZKEDVELŐK!

 

A Széchenyi István Általános Iskolában

(Károlyi u. 23.) rendszeres lehetőség van színházjegyrendelésre, illetve vásárlásra.

Közönségszervezőnk minden héten a központi épület portáján

 

szerdán 15.00 – 18.00 között

várja az érdeklődőket.

Előzetesen érdeklődés és jegyrendelés

Denke Emmánál a 06-30-593-5258 telefonszámon.

 

 

  Büszkék vagyunk rájuk:

 

 

* A Szent Imre templom kertjében a Kopjafa felavatásán a műsorban szerepeltek:Anca Irisz 7.a, Dian Fanni 7.b, és Szokodi Luca 6. b osztályos tanulók.

Felkészítő tanár: Kaszás Zsuzsanna

*Széchenyi István születéséről az iskolarádión keresztül emlékeztünk meg.

A műsor szereplői: Begidsán Boglárka 4. a, Mohácsi Mónika 4.a, Kató Karina 4.b, Balogh Dávid 4.b, László Laura 3. c, Kóta Emma 3.c, Tóth Norbert 3.b, Csavajda Gergó 3.b, Szamkó Lili 3.a, Szekeres Lilla 3.a, Szabó Bálint 3.a, Köntös Bernadett 3. a.

Felkészítő tanár: Vavrik Ferencné

A hangfelvételt készítette Kovács István, Fandel Sándor a lejátszásban segédkezett.

*Tóth Balázs 7. a osztályos tanuló Judo sportágban nemzetközi versenyen 2. helyezést ért el.

* „BOTANIKUS KERTÜNK – AHOGYAN TE LÁTOD” Rajzversenyen

1. helyezést ért el:Adamik Dóra, 2. helyezést ért el Gyurkovszky Réka, Hartl Dávid, 3. b osztályos tanuló, 3. helyezést ért el Gáspár Viktorina, Csavajda Gergely 3. b osztályos tanuló.

Felkészítő tanár: Fülöp Brigitta

*Szüreti kupán vett részt focicsapatunk.

A torna legjobb játékosa:Herjeczky Kristóf 5.a tanuló,

a csapat legjobb játékosa: Nagy Krisztián 7.b osztályos tanuló.

Felkészítő tanár: Szabó Ferenc

*Városi Néptánc-gálán felléptek: Varga Barnabás, Szuhánszki Márk, Gombos Andrea, Szigeti Zsófia, Holczer Laura, Cselle Balázs, Molnár Gergely és Kalocsai Karolina 5. a osztályos tanulók.

Felkészítő tanár: Balaskó Anikó

*A Meseíró pályázaton igényes munkákkal neveztek tanulóink.

*A Meserajz pályázatra mindhárom 3. osztályból küldtek be alkotásokat.

*Könyvmoly Galaxis 1. fordulóján az Olvasási versenyen a legtöbb pontot elért csapatok:

5-6. évfolyam:

5.b Sólyomszem és 5.b Vadállatok 14 ponttal 1. helyen, a 6.a Szigetlakók 13 ponttal 2. helyen, az 5. a Cooper és 6. a Verne-verők 12 ponttal a 3. helyen állnak.

7-8. évfolyam:

7. b Economicseszkaja és 8. b Nyomozók 14 ponttal az 1. helyen, a 7.a Cruso Csajok 13 pontal a 2. helyen, a 7. a MÉT csapata 12 ponttal a 3. helyen áll.

A 3-4. évfolyam osztálykeretben tartotta meg a bemutató olvasást igényesen felkészülve.

*Ugrálóköteles csoportunk részt vett az országos Nagy Sportágválasztón: Nagy Lilla 8. a,  Berekszászi Cintia 8.b, Horváth Demetria 5.a, Járdi Villő 5.a.

*Az Aradi vértanukról szóló megemlékezés szereplői: Andris Bence, Szimler Péter, Vasanits Flóra és Végh Péter 6. a osztályos tanulók.

Felkészítő tanár: Fajka Ildikó

A hangfelvételt készítette Kovács István, Fandel Sándor a lejátszásban segédkezett.

*Labdarúgó Diákolimpia Őszi Forduló

Csapatunk 2. helyezést ért el.

Csapattagok: Kupai Gábor, Utsek Bence, Huszár Gábor, Nagy Krisztián 7. b, Nyíri László, Sebes Balázs, Csepeti Tamás 7. a, Miczák Márk, Dúró Ádám 6.a, Varga Zoltán, Kaczmarczik Dávid 6.b osztályos tanulók.

Felkészítő tanár: Szabó Ferenc

*Október 6-i Emlékfutáson: 3. helyezést értünk el.

Csapattagok: Szabó Levente 1.b, Farkas Fanni 2.c, Varró Zsombor és Zemlényi Dóra 3. a, Horváth Kitti 4.a, Balogh Dávid 4.b, Farkas Balázs 5.b, Vasanits Flóra és Andris Bence 6.a, Horváth Bernadett és Kupai Gábor 7.b, Farkas Gábor és Bögös Patrícia 8. b osztályos tanulók.

*Az Eszterlánc Óvoda Tagóvodájában a szüreti mulatságon felléptek: 2. c osztály tanulói.

Felkészítő tanár: Balaskó Anikó

*Az Idősek Otthonában táncoltak:

Tibolya Dávid, Varga Viktor, Nagy Zsuzsanna, Garamvölgyi Kinga és Márton Ágnes 4. b osztályos tanulók.

Felkészítő tanár: Balaskó Anikó

*A II. Papp Lajos Regionális Zongoraversenyen (Biatorbágyon) Begidsán Boglárka 4. a osztályos tanuló a döntőbe jutott.

 

Az iskola gyermekvédelmi felelőse: Galántai Erzsébet

Elérhető a 06-30-749-7867 telefonszámon

vagy a ge@alag.hu e-mail címen.

 

 

A Szülői Munkaközösség elnöke:

Tarcsa Cecília, akinek ebben a tanévben is jó munkát kívánunk.

 

 

 

A DIÁKÖNKORMÁNYZAT HÍREI:  

 

Az osztályok megválasztották képviselőiket a Diákönkormányzatba. Minden páros hét szerdai napján 14.00 – 15.00 óra között tartjuk megbeszéléseinket.

Legközelebbi nagyobb rendezvényünk decemberben lesz, a Mikulás-buli.

 

 

 

Barangoló” kirándulások”

 

Szeptember 6-án Bringa-randi túrán 42 km-t kerékpároztunk.

Szeptember 20-án délután a IX. Nemzetközi Mozdonyfesztivál programját csodáltuk, többek között gőzmozdonyt vezettünk, sínautóztunk, hajtány kocsit hajtottunk.

Október 4-én Bringa-randi kerékpár túrán a Kis Munkakört teljesítettük 52 km-es távon.

Október 17-én a Börzsönyben túráztunk, Zebegénytől egy körtúra útvonalon 12 km-s távon.

 

A „Barangoló” következő kirándulásai:

 

November 14-15-én a Barangoló és a Dramatikus Játékklub 18. születésnapját ünnepeljük Esztergomban, az Aquasziget Élményfürdőben és a Hotel Oktávban.

December 6-án ismét a Mikulás nyomába eredünk a Pilis hegységben szervezett túránkon.

 

A „Barangoló” aktuális hírei megtekinthetők:

www.alag.hu >  aktuális >  rendezvények > „Barangoló”

Érdeklődni a 06-30-241-3485 telefonszámon Taksás Gábornál lehet.

 

 

Mire készülünk novemberben, decemberben?

 

A Könyvmoly Galaxis 2. és 3. fordulójára kerül sor november és december hónapban.

Családi napi rendezvényünk november 7-én, szombaton lesz.

A Városi Helytörténeti Vetélkedőre készülnek tanulóink.

November 21-én ismét Nyitott tornaterem akció lesz iskolánkban.

1.és 2. évfolyamos tanulóink részére szavalóversenyt rendezünk.

November 25-én „Romantika” címmel ad koncertet a MüPa a 7. 8. évfolyamos tanulóink részére.

Mikulás bulit szervez a Diákönkormányzat.

8. évfolyamos tanulóink számot adhatnak matematikatudásukról a matematika vizsgán.

December 19-én, szombaton karácsonyi ünnepséget tartunk.

 

 

EGYÉB ESEMÉNYEK:

A Római Hídfő maradványok Kulturális Örökségbe történő felvétele alkalmából Tószegi Attila tanár úr segített a programok lebonyolításában.

 

 

 

Az őszi szünet első napja október 23.

Szünet után november 2-án jövünk először iskolába.

 

A téli szünet első napja december 21., január 4-én, hétfőn jövünk először újra iskolába.